LINIE DO PRODUKCJI WEŁNY SZKLANEJ

GAMMA MECCANICA jest jedną z wiodących na świecie firm specjalizujących się w produkcji pojedynczych maszyn i kompletnych instalacji do produkcji wełny szklanej oraz produktów pochodnych jak filce, panele, materace, czy otuliny. Instalacje Gamma Meccanica S.p.A. zapewniają maksymalną wydajność produkcji, która jest realizowana z użyciem zaawansowanych technologii i zgodnie najbardziej restrykcyjnymi regulacjami środowiskowymi.

Linia do produkcji wełny szklanej

Kompletna linia do produkcji wełny skalnej składa się z zestawu maszyn, które przetwarzają piasek kwarcowy z dodatkami na panele lub filc z włókna szklanego polimeryzowanego lub nie.
Pierwsza część linii składa się z maszyn do składowania i mieszania surowców. W dalszej części następuje topienie i formowanie włókien na wirujących dyskach. Na tym etapie włókna mogą być pokrywane żywicą fenolową, akrylową lub innymi środkami umożliwiającymi późniejsze łączenie włókien w komorze polimeryzacyjnej i przez walcowanie. Na wyjściu z komory uformowany kobierzec jest docinany na szerokość a powstające przy tym odpady są zawracane do produkcji. W ostatniej części linii gotowy produkt jest sztaplowany lub zwijany a następnie pakowany. Maszyny do pakowania rolek i paneli zostały zaprojektowane tak, aby zoptymalizować wymiary opakowań. Zastosowanie większej kompresji produktu pozwoliło na zmniejszenie objętości opakowań i kosztu transportu do klientów.
Linie do produkcji wełny szklanej mogą być wyposażane w urządzenia do laminacji w linii z papierem, folią aluminiową oraz matą lub tkaniną szklaną. GAMMA MECCANICA jest producentem wszytskich elementów linii do produkcji wełny skalnej i dostarcza kompletne ciągi technologiczne pod klucz.

Rodzaj produkowanej wełny szklanej:

  • Filce zwijane polimeryzowane
  • Filce zwijane powlekane niepolimeryzowane
  • Filce zwijane niepowlekane
  • Panele twarde i półtwarde
  • Włókna ultra cienkie

Cechy produktu:

  • Gęstość: od 8 do 130 kg/m3
  • Grubość: od 10 do 300 mm
  • Szerokość: od 400 do 2.400 mm

Copyright © 2018 by IPM